Historie

Stavba restaurace Rudý Baron Amerika

24-1-P1020096.JPG
24-2-P1020148.JPG
Koncem 19. století /1882/ zde začal františkolázeňský Zkrášlovací spolek zakládat městský lesík Amerika. Samostatná stavba restaurace Amerika vznikla v roce 1898. Kavárna vznikla jako krajinná dominanta v „egerlandském" stylu chebských hrázděných staveb, ale též jako vyhlídkové místo.

Více

Kdo byl Rudý Baron ?

4-1-rudy-baron.jpg
4-2-letadlo-kopie.jpg
Rytmistr Manfred Albrecht svobodný pán z Richthofenu - nositel řádu Pour le Mérite, osmdesátinásobný vítěz ve vzdušném boji, nejúspěšnější prvoválečný stíhač a národní hrdina zvaný Rudý Baron.
Narodil se 2. května 1892 v německém Breslau (nyní polská Vratislav) jako druhé ze čtyř dětí důstojníka kavalérie Albrechta von Richthofena a jeho ženy Kunigunde, rozené von Schickfus und Neudorff. Ve věku devíti let se přestěhoval se svou rodinou do Svídnice. Jako mladý se zajímal o lov a jezdectví. V roce 1911 vstoupil do pruského hulánského regimentu cara Alexandra III. Na začátku první světové války byl Manfred von Richthofen průzkumníkem na východní frontě. V roce 1915 požádal o převelení k leteckým silám. Když v roce 1915 skládal mladý pruský šlechtic Richthofen pilotní zkoušky, byl ve svém kursu všeobecně považován za nemehlo. V průběhu výcviku se mu totiž podařilo zničit dvě letadla a samotné zkoušky složil s odřenýma ušima napodruhé.

Více

Živá hudba

Letní terasa

Milý personál